پروژه های شاخص

سیستم کناف


سقف های یکپارچه کناف

سیستم سقف های یک پارچه کناف ، سیستمی بسیار سبک و مدرنی است که جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های گچی سنتی مثل رابیتس کاری شده است . سقف های رابیتس به دلیل وزن بسیلر بالا و همچنین ساختار بسیار خطرناک در مواقع زلزله های شدید مانند میلگردهایی که در این نوع از سقف ها استفاده میشود این روش را نصبت به سیستم های کناف متمایز میکند .

سقف های یک پارجه کناف علاوه بر سبکی بالایی که دارند بسیار سریع و آسان نصب میشوند و به دلیل انعطاف بالایی که دارند قابل اجرا در طرح های گوناگونی میباشند.

این سیستم دارای زیرسازی های فولادی سبکی است که به وسیله میخ های فولادی به سقف اصلی متصل  و سپس صفحات روکشدار گچی با پیچ های مخصوص بر روی آن نصب میشوند. درزهای حاصل از اتصال پنل های گچی به وسیله بتونه و نوار مخصوص درزگیری میشوند و سپس آماده رنگ آمیزی با هر نوع رنگی ( روغنی ، پلاستیک ، آکرولیک ) میباشند.

فضای ایجاد شده در بالای سقف کاذب کناف میتواند به عنوان فضایی برای عبور تاسیسات و یا گذاشتن پشم های معدنی مانند پشم سنگ برای آگوستیک کردن آن استفاده کرد.

سرعت اجرای بالا

یکی از مزیت های سقف های کناف سرعت اجرای بالای آن است که میتواند در پروژه مورد نظر کمک شایانی کند . با حداقل نیروی انسانی که در اختیار داریم میتوان برای نصب سیستم کناف استفاده کرد. این سیستم بلافاصله بعد از نصب به شما این امکان را میدهد که سقف را رنگ آمیزی کنید و همین امر سیستم کناف را بسیار متمایز کرده نسبت به روشهای سنتی مثل گچ و رابیتس

 

دستیابی طراح به مشخصات فنی

با توجه به استانداردهای موجود ساختمان این سیستم اطلاعات به روز و استاندارد بسیاری را به راحتی در دسترس طراحان عزیز قرار میدهد از جمله عملکرد صوتی ، حرارتی و همچنین مقاوم بودن در برابر آتش را در اختیار قرار داده است . امکانی که در روش های سنتی نمیتوان به راحتی بدست آورد.

 

انعطاف بالا در معماری

این سیستم دارای انعطاف بسیار بالایی در طرح های دکوراتیو میباشد سیستم کناف قابلیت اشکال هندسی و طرح های دکوراتیو را دارا میباشد و حتی بعد از عملیات بنایی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد .

 

اجرای آسان

در بسیاری از کشور های دنیا سیستم ساخت و ساز خشک مطرح میباشد در این سیستم با دردست داشتن ابزار مورد نیاز و همچنین ساعاتی آموزش میتوانید آن را اجرا کنید.

 

دقت اجرای بالا

سیستم های خشک به طور عمده به دلیل آماده بودن برای نصب و همچنین دور بودن از خطاهای اجرایی مانند بنایی و روشهای سنتی و همچنین صرفه جویی در مصالح ساختمانی و با کمی آگاهی نصبت به این سیستم میتوان گفت که از دقت و سرعت اجرایی بالایی برخوردار میباشد.

 

عدم نیاز به پیشبینی آویز

در سقف های سنتی مانند رابیتس قبل از اینکه سقف های رابیتس اجرا شود نیاز به پیش بینی فضایی برای آویز میباشد که در سیستم کناف این نیاز وجود ندارد و بعد از انجام کلیه کارهای ساختمان و در مراحل پایانی آن میتوان از سیستم کناف برای سقف استفاده کرد.

 

ایمن در برابر زلزله

یکی از مهمترین مزایای سیستم کناف ایمن بودن آن در برابر زلزله میباشد . به دلیل ساختار سبکی که سیستم کناف دارد و همچنین استاندارد بودن آویزها و اتصالات این نوع سقف را بسیار منعطف در برابر زلزله قرار داده است. وزن سقف های کناف با اجرای پنل 12.5 میلیمتری در هر متر مربع کمتر از 15 کیلوگرم میباشد . برای اطلاعات بیشتر میتوانید به دفترچه بهسازی لرزه ای ساختمان با کناف ایران مراجعه کنید.

سقف های کاذب یکپارچه D112a

 

 

این سیستم دارای یک زیرسازی بسیار سبک بوده و با سازه گذاری در دو جهت که پنل ها در یک یا دو لایه بر روی سازه پنل خور متصل میشوند.

 

سقف کاذب یکپارچه D112b

 

 

در این سیستم با سازه گذاری در یک جهت که همان سازه پنل خور میباشد و نصب یک یا دولایه پنل میتوان به یک سقف یک دست و سبک رسید. این نوع سقف بسیار سریع اجرا میشود و در سطوحی در ابعد زیر مورد استفاده قرار میگیرد :

دهانه سقف کاذب کمتر از 4 متر باشد.

سطح سقف کمتر از 50 متر مربع باشد.

ارتفاع آویز کمتر از 50 سانتیمتر باشد.

سقف کاذب ساده و فاقد شکست باشد.

 

 سقف کاذب خود ایستا

در یک سری از پروژه ها امکان آویز گرفتن برای سقف کاذب وجود ندارد در این شرایط میتوان از سقف خود ایستا کناف استفاده کرد.

در این روش که  شبیه به اجرای دیوار کناف میباشد و تنها تفاوت آن روی سقف قرارگرفتن سازه دیواری و به صورت افقی میباشد .

در این روش بعد از نصب نبشی روی دیوارها به عرض کم ، سازه های دیواری ( استاد ) را بر روی نبشی پیچ کرده و سپس پنل را به آن متصل میکنیم . این روش در راهروها یی که حجم تاسیسات بسیار زیاد میباشد و امکان گرفتن آویز وجود ندارد میتوان از این روش استفاده کرد.

مهمترین مزیت این نوع سقف عدم نیاز به گرفتن آویز میباشد.

Call Now Button