پروژه های شاخص

سیستم کناف


دیوارهای جدا کننده کناف

سیستم های دیوار جدا کننده کناف با سیستم درای وال شناخته میشوند. این دیوارها که یکی از به روزترین دیوارهای غیر باربر دنیا میباشد متاسفانه در کشور ما ایران از آن خیلی جزیی و معمولا در برجهای بلند مرتبه مورد استفاده قرار میگیرند .

سیستم درای وال برای دیوارهای غیر باربر در جدا سازی فضا های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد ، این سیستم از سازه های فولادی سبک ساخته میشود که صفحات روکشدار گچی در یک یا چند لایه با پیچ های مخصوص به سازه ها متصل میگردد. درزهای حاصل از اتصال پنل ها با بتونه و نوار مخصوص درزگیری میشوند وسپس بعد از خشک شدن بتونه میتوان بر روی آن کاغذ دیواری و رنگ آمیزی و یا حتی کاشی کاری و هر نوع پوششی میتوان انجام داد.

فضای داخلی دیوار که در مقاطع 5 ، 7 ، 10 سانتیمتر میباشد میتوان با عایق های مختلف برای صدا و حرارت ( آگوستیک کردن ) فضا محیط و یا حتی برای عبور تاسیسات ( برق و آب ) از آن استفاده کرد.

1 – سرعت و دقت در اجرا

2 –  اجرای آسان

3 – عملکرد لرزه ای مناسب

 4 – کاهش بار مرده ساختمان

 5 – دستیابی به مشخصات مورد نیاز طراح

 6 – قابلیت ترمیم و تعویض

 7 – دسترسی و تعمیرات آسان تاسیسات

8 – انعطاف معماری بالا

9 –  قابلیت اجرا بر روی کف تمام شده

 10 –  حمل و نقل آسان و ارزان

 11 –  اجرای سطوح وسیع با حداقل مصالح مصرفی

دیوارهای جدا کننده با سیستم درای وال و در ایران با نام تجاری کناف  در مقابل با زلزله بسیار مطمئن هستند، اگر کمی دقت کنیم متوجه میشویم در زلزله یکی از اولین مصالحی که در ساختمان بر اثر لرزه حاصله سقوط میکند سفال ، آجر و بلوکی است که در دیوار با وزن بسیار بالا کار شده است که در ضمن این مصالح سنتی به هیچ عنوان هیچ چفتو بستی در پایه و بالای دیوار ندارند ، نهایتا در قسمت بالایی دیوارهای سنتی یه مقدار گچ مالیده میشود که هیچ گونه استحکامی در دیوار برای زلزله ایجاد نمیکند ، برای همین منظور دیوارهای جدا کننده با سیستم درای وال در دنیا کارایی زیادی دارد.

این سیستم بسیار سبک بوده و با نصب بسیار آسان و سریع  در روند سرعت ساخت ساختمان نقش بسزایی دارد.

در زلزله اگر ستون های یه ساختمان به صورت کاملا علمی و کارشناسی بنا نهاده شده باشند به هیچ عنوان مورد خرابی قرار نمیگیرند و این دیوار های سنتی هستند که تلفات زیادی را در اثر ریزش با زلزله به خود اختصاص میدهد. ولی در سیستم درای وال یا کناف اگر هم ریزشی اتفاق افتاد به علت سبکی آن هیچ گونه خسارت جانی نخواهد داشت.

W111 دیوار جداکننده

این روش در اجرای در واقع ساختار پایه دیوارهای کناف میباشد که شامل  یک ردیف سازه اصلی ولایه پنل در هر طرف میباشد این دیوار برای تقسیمات داخلی واحدهای مسکونی و اداری تجاری مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل سطح اشغال بسیار کم و همچنین راحتی در نسب از ویژگیهای بارز این نوع دیوار میباشد.

 

 

W112  دیوار جداکننده

این دیوار شامل یک ردیف سازه و دو لایه پنل در هر طرف دیوار میباشد و با مقاومت مکانیکی بالا و در سطح اشغال پایین یکی از فنی ترین دیوارها میباشد. این دیوار در محل هایی که ضربه پذیر هستند و یا ارتفاع بالایی دارند و همچنین در محل هایی که برای نصب کاشی و کابینت و … مورد استفاده قرار میگیرد. این ساختار دارای عملکرد مناسب در برابر حریق و همچنین عایق صوتی بالا میباشد. دیوارهای راه پله ، دیوارهای مدارس ، دیوارهای لابی و هر نوع دیواری که ضربه پذیر است این دیوار مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

 

W115  دیوار جداکننده

این نوع دیوار در مواقعی استفاده میشود که عایق صوتی بالایی مدنظر باشد . ساختار این دروار شامل دو ردیف سازه و دو لایه پنل در هر طرف میباشد که این دو ردیف سازه به وسیله نوار فوم از همدیگر جدا شده و جهت جلوگیری از عبور صدا از یک طرف به آن طرف دیوار میباشد . این دیوار امکان استفاده از عایق های صوتی و حرارتی را در دو دیوار امکان پذیر میکند که باعث کاهش بسیاری در عبور صدا میشود. این دیوار در بخشهای مختلفی از جمله مراقبتهای ویژه بیمارستانها ، هتل ها و اتاق های واحدهای مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

Call Now Button